2012 Kristal Elma ‘’En İyi Reklam Yapımı’’ Türk Telekom Telefon Kütüphanesi Projesi


  Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Labaratuarları (GETEM), Türk Telekom ile yaptığı iş birliğiyle Türkiye’nin ilk telefon kütüphanesi projesini hayata geçirdiler. Telefon kütüphanesi projesiyle birlikte bugün sayısı 250 ye yakın sesli kitap 0 800 219 9191 numaralı telefon üzerinden görme engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Böylelikle GETEM üyelerine yüzlerce kitabı ücretsiz ve kesintisiz olarak dinleme imkanı sağlamıştır.

   Türk Telekom’un bu telefon kütüphanesi projesi reklam olarak karşımıza, Dostoyevski’nin Suç ve Ceza adlı eserinden alınan bir sahne ile çıkmaktadır. Reklam filminde Raskolnikov’un görme engelli vatandaşımızla olan etkileşimi, telefon kütüphanesi projesinin ana fikrinin gözler önüne sermektedir. Telefon kütüphanesi projesi ile görme engelli vatandaşlarımıza kitabı hem kesintisiz dinleme hem de düşünce olarak yaşama imkanı sağlanmıştır. Projenin sloganı olan ‘’Türkiye’ye Değer’’ başlığıyla görme engelli vatandaşlarımıza olan sağlam duruşunu desteklemiştir.

Türk Telekom, ‘’Telefon Kütüphanesi Projesi’’ ve bu projenin reklam filmi Kristal Elma Türkiye Reklam Ödüllerine taşıdı. 24.Kristal Elma Ödül töreninde 4’ü kristal elma olmak üzere 5 ödül kazanmasını sağladı. ‘’En İyi Reklam Yapımı’’, ‘’Kurumsal İmaj’’, ‘’Toplumsal Sorumluluk’’ gibi alanlarda Kristal Elma ödülünü alarak Türk Telekom ve GETEM iş birliğinin başarısını ortaya koymuş oldu.

GÖKHAN KULOĞLU

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s