Gökhan Kuloğlu

Gökhan Kuloğlu (20 Mart 1991 – …)

20 Mart 1991 tarihinde, Yomra Çamlıca mahallesinde dünyaya geldi. Sanayide esnaf olarak çalışan bir baba ile ev hanımı bir annenin oğlu olarak dünyaya gelen Gökhan Kuloğlu, ilköğretimini sırasıyla Çamlıca İlköğretim Okulu ve Yomra Merkez İlköğretim okullarında gerçekleştirdi (1997 – 2005). Öğrenim hayatı ve sosyal yaşamını şekillendirmesinde Çamlıca İlköğretim Okulundaki öğretmeni Murat Karataş’ın büyük katkıları olmuştur. İlköğretim yıllarında sırasında katıldığı İl geneli edebiyat yarışmasında şiir kategorisinde sırasıyla üçüncülük ve birincilik elde etmiştir. (2005) Yine katıldığı kompozisyon ve makale yarışmalarında çeşitli dereceler elde etmiştir.

İlköğretiminin ardından lisedeki öğrencilik yıllarını Yomra Lisesinde geçirmiştir (2005 – 2009). Yomra Lisesinde sosyal bölüm öğrencisi olarak geçirdiği dört yıl boyunca çeşitli sosyal proje ve etkinliklerde bulunmuştur. ( Kütüphane Kampanyaları, Kimsesiz Çocukları Sevindirme Kampanyası v.b.) Lisedeki öğrencilik yıllarından sonra 2009 sınavı kazanarak Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde öğrencilik hayatına başlamıştır. (2009 – …) Üniversite hayatına ilk olarak Marmara Üniversitesi Yabancı diller yüksek okulunda başlamıştır. (2009) Aktif öğrencilik hayatını Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler  ve Tanıtım bölümünde sürdürmektedir.

Yazarlık hayatına ilköğretimde katıldığı yarışmalarla başlamış olsa da profesyonel olarak ilk defa okul dergisi ve gazetesine yazdığı yazılarıyla başlamıştır. Günümüzde sinema-eleştiri ve köşeyazısı, hikaye, senaryo alanında eser vermektedir. Yüksek eğitimi amacıyla iletişim kuramları alanında da araştırmalar yaparak, makaleler yazmaktadır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s